praca gdańsk

Poradniki

Podstawowe zasady portalu

 1. Podstawowe zasady Zrobione.pl

  Zrobione.pl jest to kompletne narzędzie umożliwiające znalezienie odpowiedniego Wykonawcy drobnych prac w domu i ogrodzie oraz wynegocjowanie z nim warunków zlecenia.

  Zlecający, po uzgodnieniu szczegółów zlecenia ma gwarancję, że cena wykonania zlecenia nie ulegnie zmianie.

 2. Zarejestruj się by zostać Wykonawcą/Zlecającym.

  Twój profil Wykonawcy to świetny sposób na przedstawienie się innym członkom naszej społeczności. Kompletny, bogaty profil świadczy o tym, że istniejesz w rzeczywistości, jesteś osobą odpowiedzialną i stanowisz jeden z filarów Zrobione.pl. Jako Zlecający możesz przeglądać oferty Wykonawców bez zarejestrowania się, jednak wysłanie zapytania do Wykonawcy oraz zlecenie pracy wymagają posiadania profilu Zlecającego.

 3. Zlecający wyszukują oferty i zlecają usługi.

  Dzięki opcji przesyłania wiadomości online, Zlecający kieruje zapytania do wybranych Wykonawców dotyczące usługi. Wykonawca, poprzez wiadomości online, może przyjąć zlecenie, zadać pytanie odnośnie zlecenia lub zaproponować zmianę określonych przez Zlecającego warunków zlecenia. Strony prowadzą, poprzez wiadomości online, korespondencję, aż do ustalenia wszystkich warunków.

  Pamiętaj, aby:

  Na każde zapytanie odpowiedzieć w możliwie najkrótszym czasie, maksymalnie 24h. Po tym czasie oferty zlecenia prac i ich wstępne akceptacje wygasają.

  W korespondencji nie należy ujawniać danych umożliwiających bezpośredni kontakt z użytkownikiem (w szczególności takich danych jak nazwisko, adres, telefon, dane komunikatorów itp.).

Jak uzgadniać warunki zlecenia

 1. Wybór Wykonawcy i zapytanie o wykonanie usługi.

  Dzięki opcji przesyłania wiadomości online, możesz wysyłać zapytania do wybranych Wykonawców, dotyczące usług, określając:

  1. rodzaj usługi z katalogu kategorii zrobione.pl (jeśli nie znajdziesz kategorii usług które chciałbyś zlecić możesz wybrać opcję „Inne”);
  2. miejsce wykonania;
  3. proponowany termin wykonania – możesz także skorzystać z opcji elastycznego terminu wykonania usługi, pamiętaj jednak, że aby zlecić wykonanie prac będziesz musiał określić dokładny termin ich wykonania;
  4. opis usługi – opis powinien być możliwie szczegółowy, tak aby Wykonawca mógł jak najdokładniej określić czas, jaki będzie mu potrzebny na wykonanie prac. Możesz również dodać zdjęcia, które mu w tym pomogą. Informacje te są bardzo ważne, bo na ich podstawie Wykonawca określi, ile czasu będzie potrzebował na wykonanie prac, a tym samym jaki będzie ich koszt.
 2. Odpowiedź Wykonawcy.

  Jeżeli jesteś Wykonawcą powinieneś, w możliwie jak najkrótszym czasie, odpowiedzieć Zlecającemu, potwierdzając, że jesteś zainteresowany wykonaniem zlecenia. Udzielając odpowiedzi możesz:

  1. przyjąć zaproponowane przez Zlecającego warunki zlecenia (co oznacza, że zobowiązujesz się do wykonania usługi na warunkach zaproponowanych przez Zlecającego);
  2. zmienić zaproponowany przez Zlecającego termin wykonania;
  3. wysłać do Zlecającego zapytanie dotyczące zlecenia np. poprosić o dodatkowe informacje lub zdjęcia. Wysłanie zapytania nie zobowiązuje Cię do przyjęcia zlecenia;
  4. jeżeli zmieniłeś szczegóły zlecenia oraz dokonasz wstępnej akceptacji, będzie ona ważna przez 24h. Oznacza to, że podejmujesz się wykonania prac na określonych przez Ciebie warunkach. Jeżeli posiadasz wszystkie informacje konieczne do wyceny pracy warto zaznaczyć tę opcję, gdyż w znaczny sposób przyspiesza ona proces negocjacji;
  5. jeżeli z jakichś powodów nie możesz podjąć się zlecenia, którego dotyczy zapytanie, możesz je odrzucić, informując Zlecającego o przyczynach.

   Prowadząc korespondencję zarówno Zlecający, jak i Wykonawcy otrzymują powiadomienia sms oraz email o nowych wiadomościach i wszystkich zmianach w uzgadnianym zleceniu. Z treścią wiadomości można zapoznać się w dziale „Wiadomości”, logując się na swoje konto.

 3. Prowadzenie korespondencji.

  Możesz prowadzić korespondencję aż do momentu, kiedy obie strony zgodzą się na ustalone warunki zlecenia. Oznacza to, że Wykonawca zaakceptuje otrzymane zlecenie a Zlecający przyjmie wstępną akceptację Wykonawcy. Pamiętaj, że akceptacja zlecenia przez Wykonawcę wygasa po 48h. Jeżeli nie zdążyłeś w tym czasie udzielić odpowiedzi poproś o ponowne pytanie/zlecenie.

  Pisząc wiadomości postaraj się, aby ich treść była czytelna, możliwie precyzyjna i zgodna z Regulaminem. Pamiętaj, że zgodnie z naszymi zasadami nie można w treści wiadomości umieszczać danych umożliwiających bezpośredni kontakt (w szczególności nazwisko, adres, telefon, dane komunikatorów itp.).

 4. Przyjęcie zlecenia.

  Gdy obie strony uzgodnią szczegóły zlecenia i dokonają ich akceptacji dochodzi do zawarcia umowy. Wykonawca, po otrzymaniu informacji, że zlecenie zostało potwierdzone przez Zlecającego powinien przystąpić do wykonania usługi na uzgodnionych warunkach.

  Warto pamiętać:

  Zawsze staraj się odpowiadać w jak najkrótszym czasie. Przyśpieszy to czas ustalania szczegółów. Jeśli jesteś Wykonawcą zachęci to innych do składania zleceń właśnie Tobie. Jeśli jesteś Zlecającym dzięki temu szybciej będziesz mógł się cieszyć wykonaną pracą.

  Jeżeli jesteś Wykonawcą i otrzymałeś zlecenie masz 48h na odpowiedź.

  Jeżeli jesteś Zlecającym pamiętaj, że wstępna akceptacja oferty Wykonawcy wygasa po 48h.

  Zlecając, zobowiązujesz się do zapłacenia Wykonawcy w formie gotówkowej lub bezgotówkowej za wykonaną pracę.  

  Pisząc wiadomość staraj się, aby jej treść była czytelnia i możliwie szczegółowa. 

  W korespondencji nie można ujawniać danych umożliwiających bezpośredni kontakt z użytkownikiem (w szczególności takich danych jak nazwisko, adres, telefon, dane komunikatorów itp.).

  Jeżeli jesteś Wykonawcą, pamiętaj, aby przystąpić do wykonania zlecenia w umówionym ze Zlecającym terminie.

Pierwsze zlecenie

 1. Czas odpowiedzi.

  Postaraj się jak najszybciej odpowiedzieć na zlecenie lub zapytanie, które otrzymałeś.

 2. Negocjowanie stawki wynagrodzenia.

  Postaraj się zebrać od Zlecającego jak najwięcej informacji o zlecanej pracy, aby określić kwotę zlecenia.

  Twoja korespondencja ze Zlecającym powinna być napisana w czytelny i precyzyjny sposób, a jej treść powinna być zgodna z zasadami portalu zrobione.pl. Zabronione jest ujawnianie w treści korespondencji danych umożliwiających kontakt użytkowników z pominięciem portalu zrobione.pl (w szczególności nazwisko, adres, telefon, dane komunikatorów itp.).

  Pamiętaj, że jeżeli na miejscu okaże się, że Zlecający nie poinformował Cię o wszystkich warunkach, jakie mogą mieć wpływ na czas pracy zawsze możesz odmówić przystąpienia do wykonania pracy. Pamiętaj też, że jeżeli rozpoczniesz pracę, powinieneś ją zakończyć w czasie jednej wizyty.

 3. Po przyjęciu zlecenia.

  Jeżeli przyjąłeś zlecenie, a Zlecający potwierdził jego, oznacza to że powinieneś przystąpić do jej wykonania w uzgodnionym terminie.

  Pamiętaj, że zgodnie z zasadami portalu zlecenie powinno zostać wykonane w czasie jednej wizyty, dlatego też odpowiednio przygotuj się do jego wykonania – przeznacz na to wystarczającą ilość czasu oraz zabierz wszelkie niezbędne materiały i narzędzia.

  Pamiętaj też, że jeśli przyjąłeś zlecenie twoim obowiązkiem jest ukończenie rozpoczętych prac w uzgodnionej cenie, nawet w przypadku, gdy czas ich wykonania się wydłużył. Po przybyciu na miejsce dokładnie zapoznaj się z zakresem prac. Jeżeli Zlecający nie poinformował Cię o istotnych szczegółach, które powodują, że czas pracy się wydłuży, możesz odmówić przystąpienia do niej. Może się też zdarzyć, że rzetelne wykonanie usługi zajmie Ci mniej czasu niż przewidywałeś. W takim przypadku ustalona wcześniej kwota wynagrodzenia również nie ulega zmianie.

Rejestracja krok po kroku

 1. ZANIM ZOSTANĘ WYKONAWCĄ.

  Zarejestruj się, by zostać wykonawcą, otrzymywać zlecenia i zarabiać. Zapoznaj się z naszymi kategoriami prac i zastanów się, które z nich mógłbyś wykonywać. Ustal stawki godziny Twojej pracy w poszczególnych kategoriach. Wysokość stawek zależy od ciebie. Przygotuj swoje zdjęcie, które dodasz jako zdjęcie profilowe. Może ono przedstawiać Ciebie lub np. być związane z zakresem prac, jakie oferujesz.

  Szczegółowe odpowiedzi na wiele pytań dotyczących rodzaju prac ich ceny czy zdjęcia profilowego znajdziesz w naszym dziale Pomoc.

 2. REJESTRACJA PROFILU WYKONAWCY.

  Wejdź na stronę główną zrobione.pl. W menu w prawym górnym rogu wybierz „Zostań wykonawcą”.

 3. DANE PODSTAWOWE.

  W znajdujących się na stronie polach formularza wprowadź swoje dane: imię, nazwisko, adres email, adres zamieszkania - miasto, dzielnica, kod pocztowy, ulica, numer domu i mieszkania (szczegółowe dane dotyczące twojego adresu zamieszkania nie będą widoczne dla innych użytkowników).

 4. LOKALIZAJA.

  Na wyświetlonej mapie zaznacz swoją lokalizację przeciągając niebieski wskaźnik na właściwe miejsce. Posłuży to do obliczania przybliżonej odległości do miejsca wykonania zlecenia i wyceny Twojej ceny dojazdu.

 5. ZDJĘCIE PROFILOWE.

  Dodaj zdjęcie profilowe w formacie jpg i rozmiarze nie większym niż 5MB. Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze zdjęcia zajrzyj do naszych odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, wybierając w menu „Pomoc”.Dodanie zdjęcia nie jest obowiązkowe, jednak pozytywnie na ilość otrzymywanych zleceń.

 6. OPIS.

  Zachęć użytkowników do zlecenia prac właśnie Tobie, pisząc kilka zdań o sobie. Możesz napisać czym się zajmujesz, jakie są Twoje zainteresowania, pochwal się swoimi osiągnięciami czy pracami, z których wykonania jesteś dumny. Możesz napisać o tym, co skłoniło Cię do rejestracji na portalu i jakie zlecenia chciałbyś najczęściej otrzymywać. Ta część jest bardzo ważna, gdyż m.in., od niej może zależeć ilość zleceń, jakie otrzymasz.

 7. USŁUGI

  Zaznacz kategorie prac, jakie chciałbyś wykonywać. Kategorie są podzielone na trzy grupy: Dom, Ogród i Inne. W każdej z nich zdefiniowaliśmy kategorie prac najczęściej poszukiwanych. Jeśli Twoja propozycja nie mieści się w żadnej z zaproponowanych kategorii wybierz grupę Inne i kategorię Pozostałe.

 8. CENNIK USŁUG.

  Dla zaznaczonych kategorii pojawi się twój cennik usług. Określ kwotę, jaką chciałbyś otrzymywać za każdą godzinę swojej pracy w danej kategorii.

   Wpisz ryczałtową kwotę dojazdu i odległość, w jakiej będzie ona obowiązywać. Możesz też zaproponować bezpłatny dojazd np. do 10 km wpisując kwotę 0 zł i określając promień na 10 km. Określ też cenę każdego przejechanego kilometra po przekroczeniu kwoty ryczałtowej. Obliczana na stronie odległość dojazdu odbywać się będzie w przybliżeniu do jednej dzielnicy i może nieznacznie odbiegać od rzeczywistej odległości, jaką będziesz musiał przebyć. Pamiętaj, że koszt dojazdu, podobnie jak czas pracy, będziesz mógł negocjować ze Zlecającym na etapie uzgadniania warunków zlecenia.

 9. DOSTĘPNOŚĆ.

  Zaznacz w jakie dni i w jakich porach jesteś zainteresowany wykonywaniem zleceń. Dokładny termin będziesz mógł zawsze ustalić ze Zlecającym na etapie uzgadniania szczegółów zlecenia.

 10. PORTALE SPOŁECZNOŚCIOWE.

  Jeżeli jesteś zarejestrowany na którymś z innych portali społecznościowych możesz podać nazwę swojego profilu. Umożliwi Ci to logowanie się tym samym hasłem oraz może przyczynić się do wyświetlenia Twojej oferty na wyższej pozycji listy wyników wyszukiwania, co może przełożyć się na ilość otrzymywanych zleceń.

 11. ZAKOŃCZENIE REJESTRACJI - POTWIERDZENIE.

  Aby zakończyć rejestrację użyj klawisz wyślij. Po jego naciśnięciu pojawi się pop-up w którym musisz zaakceptować regulamin, zaznaczyć pole „nie jestem robotem” oraz wpisać swój numer telefonu. Po zatwierdzeniu, na swój numer otrzymasz hasło SMS, które jest niezbędne do zweryfikowania numeru.  

 12. WITAMY W GRONIE NAJLEPSZYCH WYKONAWCÓW.

  Gratulacje – właśnie zostałeś pełnoprawnym użytkownikiem portalu zrobione.pl. Będziesz mógł otrzymywać zlecenia na prace, jakie chciałbyś wykonywać i dzięki temu zarabiać. Od tej pory będziesz otrzymywał informację SMS o każdym nowym zleceniu i każdej otrzymanej wiadomości. Postaraj się brać czynny udział w życiu naszego portalu. Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym działem Pomoc, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Odwiedź nas na naszym profilu na Facebook’u i podziel się z nami swoimi pomysłami, co możemy zrobić, aby nasza strona była lepsza.

Zanim zostanę Wykonawcą

 1. Pomyśl o korzyściach, jakie możesz odnieść rejestrując się na stronie zrobione.pl

  Po raz pierwszy masz szansę otrzymywać zlecenia i zarabiać dodatkowe pieniądze w tak prosty sposób. Nie musisz prowadzić działalności, nie musisz mieć doświadczenia w wykonywaniu usług. Wystarczy, że dysponujesz odpowiednimi umiejętnościami i odrobiną wolnego czasu.

 2. Czym jest zrobione.pl

  To kompleksowe narzędzie umożliwiające otrzymywanie zleceń od użytkowników poszukujących osób do pomocy w drobnych pracach w domu i ogrodzie. Dzięki narzędziom dostępnym na stronie możesz w łatwy i wygodny sposób odbierać zapytania od innych użytkowników, ustalać szczegóły zleceń i negocjować ceny. Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów po prostu wykonaj prace w uzgodnionym terminie, po czym rozliczysz się ze Zlecającym.

 3. Zastanów się, jakie prace chciałbyś wykonywać

  Pomyśl co umiesz i chciałbyś robić. Zapoznaj się z naszymi kategoriami prac i zdecyduj, w której z nich mógłbyś świadczyć usługi. Jeżeli chciałbyś robić coś, czego nie znalazłeś w naszych kategoriach – wybierz kategorię Inne. Zwróć uwagę, że wiele z naszych kategorii nie wymaga szczególnych umiejętności. Robienie zakupów, proste prace w ogrodzie, pomoc w rozładunku czy wyprowadzanie psa to prace, które wykonać może niemal każdy. Jeżeli jesteś fachowcem w jakiejś dziedzinie tym lepiej – znajdź kategorię, która Ci odpowiada i określ cenę godziny Twojej pracy. Oczywiście nie musisz ograniczać się do jednej kategorii. Często osoby zlecające poszukują kogoś, kto w czasie jednej wizyty wykona drobne naprawy z dwóch czy trzech kategorii. Dla każdej z nich możesz wybrać inną cenę.

 4. Zarejestruj się i zacznij zarabiać.

  Zainteresowany? Zapraszamy więc do rejestracji. Możesz jej dokonać już teraz. Jeżeli będziesz potrzebował pomocy zapoznaj się z naszym poradnikiem „Rejestracja – krok po kroku”. Więcej informacji nt. zasad naszej społeczności znajdziesz w poradniku „Podstawowe zasady portalu”, a także w dziale „Pomoc”.

 • Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Dowiedz się więcej.
 • Zamknij